ARCHIV - novinky, pozvánky na akce...


08.08.2017 - Novinky ve výpočtu a zveřejnění plemenných hodnot

Od srpnového výpočtu jsou u býků prověřených na dcerách zveřejňovány jejich Interbullové PH stanovené metodou MACE. concord c1 replica watches Důvodem této změny je, že řada býků, také domácích, má dcery ve více zemích. MACE plemenná hodnota zahrnuje také informace o dcerách v zahraničí, což zpřesní odhad v ČR, který je někdy stanoven na omezeném počtu dcer a stád. Do Interbullu se zasílají národní PH, pokud má býk dcery alespoň v 10 stádech.
U každého znaku, resp. skupiny znaků (produkce, zevnějšek, zdraví vemene, plodnost, dlouhověkost) je uveden příslušný kód.
PH býků s dcerami pouze v ČR jsou označeny kódem „C“.
PH býků s dcerami v ČR a v zahraničí jsou označeny kódem „M“
PH býků bez dcer v ČR jsou označeny kódem „I“.
Genomické plemenné hodnoty jsou označeny kódem „G“.
Z takto získaných PH je vypočten index SIH. Nově je index SIH vypočítaný u býků na základě dcer ve všech zemích a také u zahraničních býků bez dcer v ČR. U každého býka je uveden počet dcer a stád celkem v Interbullu a počet v ČR.
Publikovány jsou následující sestavy:

· Býci se SIH Interbull – soubor býků domácích i zhraničních, kteří mají všechny Interbullové plemenné hodnoty potřebné pro výpočet SIH, řazeno podle čísla býka

· TOP ČR dle SIH –býci prověření v ČR, kritéria pro zařazení do TOP se nemění

· Domácí býci dle SIH – nový žebříček, který obsahuje býky od domácích matek býků a býků z embryí narozených v ČR.


U sestavy Býci s vysokou opakovatelností byla přidána podmínka, že býk musí být prověřen an min. 300 dcerách v ČR a sestava byla přejmenována na Býci s vysokým počtem dcer v ČR.

Nový interaktivní prohlížeč býků obsahuje všechny známé plemenné hodnoty, včetně indexu SIH. Pokud nemá býk Interbullové PH zahrnuté v SIH, což se týká býků se začínajícím prověřením na dcerách nebo býků ze zemí, které se neúčastní Interbullového výpočtu se všemi znaky, které máme v indexu SIH, není index SIH vypočten. V tom případě jsou uvedeny jednotlivé Interbullové plemenné hodnoty.

Ve stávajícím prohlížeči jsou uvedeni pouze býci, kteří mají státní registr.

Odkaz na stávající prohlížeč se nemění:

http://test.plemdat.cz/cgi-bin/kdb-hlav.exe

Nový prohlížeč najdete pod odkazem: https://plm.eskot.cz/ProhlizecZvirat

Dosud používaný prohlížeč Interbullových PH bude zastaven.


Autor:

Jiří Šplíchal
| zpět |